Mezoterapia – rewitalizacja

MEZOTERAPIA – głęboka rewitalizacja

Najkrótsza droga, żeby przywrócić skórze młodość. Jedna z lepszych metod przywracania skórze dawnej świetności. Zabieg polega na wstrzykiwaniu niewielkich dawek substancji aktywnych bezpośrednio w miejsce wykazujące niekorzystne zmiany.

Wybór substancji do ostrzykiwania to alternatywa między natychmiastowym nasyceniem skóry kwasem hialuronowym, który daje efekt nawilżenia, napięcia a zestawem faktorów (peptydy, aminokwasy, witaminy, wyciągi roślinne itp.) stymulujących regenerację, które dają doskonały ale odłożony w czasie rezultat. Stopniowa poprawa jej metabolizmu, pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny doskonale poprawia jakość skóry.

mezoterapia

W praktyce najczęście używamy gotowych koktaili złożonych z kilku składników. Rzadziej, przy określonych wskazaniach taka mieszanka jest przygotowywana bezpośrednio przed zabiegiem mezoterapii. Wsród preparatów do mezoterapii są nie tylko takie, które odmładzają skórę. Często używamy substancji pomocnych przy takich defektach skóry jak przebarwienia, trądzik różowaty, trądzik młodzieńczy, łysienie (mezoterapia owłosionej skóry głowy), celulit/otyłość (lipoliza iniekcyjna)...

Odmianą mezoterapii jest zabieg z osoczem bogatopłytkowym. Technicznie jest to identyczna procedura. Różnicą jest przygotowanie preparatu do wstrzyknięć. Otrzymuje się go z pobranej przed zabiegiem krwi. Pełną krew w specjalnych probówkach poddaje się wirowaniu w celu oddzielenia frakcji osocza z podwyższoną zawartością płytek krwi-trombocytów. Taki płyn aspirujemy do strzykawek i w możliwie krótkim czasie wstrzykujemy podskórnie. Rozpadające się w skórze płytki krwi uwalniają zespół czynników wzrostowych (growth factors), które dają potężny impuls do odnowy tkanek.

mezoterapia

Zabieg mezoterapii wykonujemy wstrzykując dobroczynne substancje w mikrodawkach metodą pęcherzykową. W uzasadnionych przypadkach używamy mikrokaniuli w celu linijnego rozprowadzenia preparatu. Każda mezoterapia iniekcyjna poprzedzona jest nałożeniem skutecznego kremu znieczulającego a kończy się maską łagodzącą.